Turuncu
        
 


ürünler products
destek support
eğitim training
araçlar site tools
satış sales
şirket company

e-posta listesi e-mail lists
yükleme download
ücretsiz CD free CD
bize ulaşın contact us
arama search
site haritası site map
bağlantılar links
promosyonlar promotionsBest viewed in IE 5.0 or above.
© Turuncu Bilgi Sistemleri

Turuncu Ürünler Eagle Point Ürünleri İnşaat Planlama ve Yol Tasarım Serisi


Eagle Point İnşaat Planlama ve Yol Tasarım Serisi sayfamıza hoş geldiniz. Bu serideki ürünler sayesinde, basit bina temeli hafriyat hesabından, yol tasarımına, yüzey modellemeden çok katlı kavşak tasarımına kadar her türlü tasarımı kolaylıkla yapabilirsiniz. Hangi CAD programını kullanırsanız kullanın, Eagle Point İnşaat Planlama ve Yol Tasarım Serisi ürünlerini kullanabilirisiniz. Tüm ürünler aynı dosya üzerinde çalışabilir.

  Eagle Point İnşaat Planlama ve Yol Tasarım Serisi Sunumu


 Intersection DesignTM
Intersection Design kavşak tasarımında bütün tasarım işlemi asfalt eğimleri, hızlanma(katılım) şeridi, kavşak adaları ve kenarortay hesaplarından kurb, banket, ve yaya kaldırımı çizimlerine ve yapılan bütün tasarım işlerinin ve imalatta kullanılacak malzemelerin ayrı ayrı metrajlarına kadar işlemler bilgisayar ortamında yapılabilmektedir.
Basılabilir formatta ayrıntılı açıklama için tıklayınız.  
 
Profiles
Profiles TIN ve 3-Boyutlu objelerden profil çıkarmanın yanında, yatay ve düşey ölçeği farklı çizim dosyaları üzerinde çalışabilme, hazırlanmış profillere istenilen şekilde düzenleyebilme için hazırlanmış modüldür.
Basılabilir formatta ayrıntılı açıklama için tıklayınız.
 
Quantity Takeoff
Quantity Takeoff proje çizimi üzerindeki her türlü objelerin sayılması, ölçülmesi işlemlerini kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Bu modül sayesinde tüm metraj işleri ve keşif işleri kolaylıkla yapılır. Kolaylıkla kendi birim fiyat listenizi girebilir, iki farklı birim fiyat girebilir ikisi arasında mukayese yapabilirsiniz.
Quantity Takeoff modülünde bir poz numarasına her objenin birimi ne ise, tüm ölçüm işleri ve hesap işleri otomatik olarak yapılır. Birim olarak hacim, alan, uzunluk ve adet girebilirsiniz.


Basılabilir formatta ayrıntılı açıklama için tıklayınız.
 
RoadCalcTM
Roadcalc yol tasarım metotları, bilgisayarın hızı ve güvenilirliği kullanılarak geleneksel tasarım metotları doğrultusunda oluşturulmuştur. Programdaki menülerin sıralaması geleneksel metotlarla aynıdır, tasarım aşamasında şimdi ne yapmam gerek diye düşünmeden sadece menüleri takip ederek tasarımı yapabilirsiniz.
Tasarım sonrasında kesitleri yada profili değiştirmeniz durumunda hacim tabloları ve gerekli tüm raporlar kendiliğinden değişir. Sadece tek bir tuşla plan profil çizimleri, kesit paftaları, raporlar istediğiniz formatta ve istediğiniz dilde hazırlanabilir.
Yol güzergahında bulunan altyapı elemanları istediğiniz formatta profil ve kesit çizimlerinde otomatik olarak çizilir.
RoadCalc sadece yol tasarımının dışında, her türlü inşaat planlama işinde kullanılabilir.


Basılabilir formatta ayrıntılı açıklama için tıklayınız.
 
Site Design
Site Design bina temelleri, barajlar, golf sahaları v.b. her türlü kazı dolgu hesabının yapıldığı yerlerde kullanılır. CAD ortamında yapılarla ve sınırları ile ilgili her çizgiyi anında kotuna getirerek çalışmaların tümünü üç boyutlu olarak yapabilirsiniz.
Her türlü kotlu çizim objesinden yüzey modeline veya sabit bir kota yada başka kotlu çizim objesine şev taramaları çok kolay yapılır. Tüm çalışmalar, şevler, şev başları kullanıcının istediği layer/level ve renkte ve gerçek kotlarında, 3-Boyutlu olarak atılır. Karışık şevler tanımlanıp (palyeli veya hendekli) şevlerin bu şekilde çizilmesi sağlanabilir.
Her türlü yüzeyler arasında hacim hesapları kazı ve dolguda, sıkışma ve genleşme katsayıları girilerek iki farklı (Üçgen prizmaları ve dilimleme yöntemleri) yöntemle ayrıntılı raporları hazırlanarak yapılır. Hacim hesaplarında kazı dolgu dengelemesi yapmak için yüzey modellerinden bir tanesinin kotu otomatik değiştirilebilir.


Basılabilir formatta ayrıntılı açıklama için tıklayınız.
 
Surface Modeling
Surface Modeling noktalardan veya herhangi kotlu CAD objesinden (breakline) Triangulated Irregular Network (TIN) - Yüzey Modeli oluşturmak için kullanılır.
Surface Modeling TIN'leri RoadCalc, Intersection Design, Site Design, Storm Sewers, Sanitary Sewers, Water Surface Profiling, Watershed Modeling and Profiles modülleri tarafından direk olarak kullanılabilir.
Çok kolay kullanımı ve birçok sayıda yüzeyle çalışıp, yüzeyleri birleştirme gibi gelişmiş özellikleri ile Surface Modeling haritacılık işlemlerini çok kolaylaştırır.


Basılabilir formatta ayrıntılı açıklama için tıklayınız. 
Turuncu
SuNET
FP (Flow Profile)
Manning Calculator
Toolbox for EP
Eagle Point
İnşaat Planlama ve Yol Tasarım
Hidrolik ve Hidroloji
Haritacılık
Peyzaj Mimarlığı ve Sulama
3B-2B Görsel Sunum
Digital Canal
Yapı Mühendisliği
Bina Tasarımı ve Hesapları
3B-2B Görsel Sunum
Clark Labs
Idrisi Klimanjaro
CartaLinx
ürünler products destek support eğitim training araçlar site tools satış sales şirket company arama site haritasi bize ulaşın